• Výsledky zápisu

Krajské kolo regionální soutěže pěveckých sborů se bude konat 3. května 2024 na naší škole, viz stránky hudebního festivalu Litoměřická notička. Žáci, kteří se této akce neúčastní, budou mít tento den ředitelské volno.

• “Klaníme se pane králi” čtvrťáci vzdali hold Karlu IV.

• Našimi dějinami putujeme již od počátku školního roku. Historie naší země je krásná a velmi pestrá. Jedním z nejvýznamnějších panovníků byl Karel IV. Zanechal zde mnoho architektonických skvostů a jeho moudrost a vzdělanost obdivují lidé dodnes.

I my jsme se nechali touto dobou unést a panu králi napsali dopisy. Pokusili jsme se napodobit královské korunovační klenoty, které jsou také bohatstvím naší země. Říká se, že historie se opakuje. Přejme si tedy, aby naše země začala opět brzy vzkvétat pod vedením někoho tak moudrého, vzdělaného a kreativního, jako byl právě “Otec vlasti”. Ve fotogalerii jsou naše výtvory, snad vás potěší stejně tak, jako těšily nás, když jsme je vytvářeli.

Zdraví vás čtvrtábéčko s paní učitelkou Evčou

• Vzlínání barev - 2.b

• Po Velikonocích si 2.b zkusila on-line pokus - vzlínání barev. Při pokusu lze využít barvy, které zbyly od barvení vajec. Do tří sklenic se rozpustí barvy: červená, žlutá a modrá. Mezi jednotlivé sklenice s barvami se postaví sklenice prázdná. Celkem 6 sklenic. Barvy se propojí stočenými papírovými kapesníčky. Do prázdných nádob odkapává barva smíchaná - fialová, zelená, oranžová. Červená a modrá totiž vytvoří fialovou barvu, žlutá a modrá vytvoří zelenou barvu, žlutá a červená se smísí do oranžové barvy. Toto je výsledek. Podrobný návod najdeš na YouTube: Kája a Bambuláček.

Mgr. Jana Leníková

• Naše Litoměřická

Václav Hanč, ředitel školy

• Člověk a svět práce - prvňáčci

• V době distanční výuky ani prvňáci nezaháleli a v rámci asynchronní výuky hodin Člověk a svět práce tvořili. Nejprve zasili různé druhy osiva a s blížícími se Velikonocemi vytvářeli libovolné výrobky dle vlastní fantazie. Na online hodinách si své práce vzájemně předvedli. Zdokumentované formou screenshotů je můžete vidět ve fotogalerii.

Mgr. R. Loskotová