• Ve čtvrtek 25. dubna 2024 se budou konat třídní schůzky:

• výbor rodičů od 16.00 hodin,
    • 1. supeň od 17.00 hodin,
    • 2. stupeň od 18.00 hodin.

V úterý 30. dubna 2024 odpadá z provozních důvodů odpolední klub Rozmarýn II.

Výsledky zápisu do 1. tříd budou zveřejněny 3. května 2024 odpoledne.

Krajské kolo regionální soutěže pěveckých sborů se bude konat 3. května 2024 na naší škole, viz stránky hudebního festivalu Litoměřická notička. Žáci, kteří se této akce neúčastní, budou mít tento den ředitelské volno.

• Uvítání nových prvňáčků

Milí žáci, rodiče, prarodiče a další přátelé naší školy,

srdečně Vás zveme na slavnostní uvítání našich nových žáků! Bude se konat v amfiteátru na našem školním hřišti dne 1. září 2021 v 8.00 hod.

Program:

• slavnostní uvítání nových prvňáčků ředitelem školy
          • vystoupení klučičího přípravného pěveckého sboru
          • představení třídních učitelek a vychovatelek školní družiny
          • informace pro rodiče, žáci - prohlídka tříd

Při nepříznivém počasí se přivítání uskuteční ve Varhanním sále školy, ale v tom případě s ochranou dýchacích cest.

PaedDr.Václav Hanč, PhD, ředitel

• Přípravy na nový školní rok

• Milí přátelé, zdravíme Vás před zahájením nového školního roku 2021/2022! U nás na Boženě probíhají závěrečné přípravy na vyučování a my všichni doufáme, že ten letošní školní rok bude oproti tomu minulému „normální” a že budeme moci trávit s Vašimi dětmi celý školní čas! Už teď vymýšlíme, čím bychom nový školní rok ozvláštnili, aby vyučování bylo ještě účinnější a zábavnější. Moc Vám děkujeme za pochopení situace, kterou prožíváme v souvislosti s testováním. Víte, že opatření, která jsou proti šíření viru, jsme si nevymysleli a že je musíme dodržovat. V příloze této zprávy je dokument MŠMT, který určuje, jak mají školy postupovat vzhledem ke Covid-19. Na naší škole budeme v souladu s tímto materiálem a budeme realizovat screeningové testování žáků - 1., 6. a 9. září, (prvňáčky budeme testovat až 2.9.). Dále upozorňujeme na povinnost nošení ochrany dýchacích cest ve společných prostorech školy. Věřme, že opatření budou účinná a dočasná. Krásný nový školní rok!

Srdečně zdraví V. Hanč a kol.

• Běh v parku - 2021

• Ve středu 9.6. se v parku Jiráskovy sady uskutečnil dětský závod Běh v parku. Ze školní družiny běželo 106 dětí z 1.-3. tříd. Před startem dostal každý připínací placku s názevem soutěže a logem. Běžci startovali po trojicích. Všichni soutěžili s velkým nasazením a odhodláním a doběhli bez zranění. Vyhodnocení nebylo jednoduché, časy některých závodníků se lišily doslova o vteřiny. Byla udělena i cena fair play za ochotu. Jeden ze závodníků pomohl svému soupeři, kterému docházely síly, doběhnout do cíle, čímž se vzdal své šance na vítězství. Po vyhodnocení na každé dítě čekala sladká odměna. Děti si soutěž užily. Můžete se podívat do fotogalerie.

František Kapusta a Tereza Fibichová

• 9.a tvoří hudební nástroje

• Žáci 9.a v rámci online výuky fyziky probírali teorii o zvukových jevech a vyzkoušeli si tvorbu jednoduchých hudebních nástrojů. Úkolem bylo vyrobit je z běžně dostupných materiálů, naladit a zahrát jednoduchou písničku. Vznikly tak nástroje strunné, bicí i dechové. Některé výsledky si můžete prohlédnout ve fotogalerii.

Mgr. Olga Vojtíšková