• Ve čtvrtek 25. dubna 2024 se budou konat třídní schůzky:

• výbor rodičů od 16.00 hodin,
    • 1. supeň od 17.00 hodin,
    • 2. stupeň od 18.00 hodin.

V úterý 30. dubna 2024 odpadá z provozních důvodů odpolední klub Rozmarýn II.

Výsledky zápisu do 1. tříd budou zveřejněny 3. května 2024 odpoledne.

Krajské kolo regionální soutěže pěveckých sborů se bude konat 3. května 2024 na naší škole, viz stránky hudebního festivalu Litoměřická notička. Žáci, kteří se této akce neúčastní, budou mít tento den ředitelské volno.

• 10. ročník Přeboru litoměřických škol na veslařských ergometrech

• Ve středu 30.3. se 18 chlapců a děvčat z naší školy zúčastnilo 10. ročníku Přeboru litoměřických škol na veslařských ergometrech. Ve velké konkurenci ostatních litoměřických škol se neztratili a řada z nich získala velmi pěkné umístění.

• 1. místo Lilien Marschallová (4.b)
          • 2. místo Marie Mačajová (4.a)
          • 3. místo Alice Veselá (6.b)
          • 3. místo Daniel Kopřiva (6.b)
          • 1. místo Leontýna Bortčová (7.a)
          • 1. místo David Filip (8.b)

Všem zúčastněným děkujeme za vzornou reprezentaci školy a medailistům blahopřejeme k skvělému výsledku. Můžete se podívat do fotogalerie.

Romana Cabalková

• Štafetový běh

• Ve čtvrtek 28. dubna se uskutečnil v Lovosicích na atletickém stadionu okresní přebor Štafetového běhu. Naši školu reprezentovalo 16 chlapců a děvčat ze 3.-5. ročníku. Závodníci běželi ve dvou štafetách 8 x 100 m. Doplňkovou soutěží byl hod medicinbalem a skok z místa. V konkurenci 10 škol se naši závodníci neztratili a obsadili pěkné 5. místo. Všem děkujeme za reprezentaci školy a přejeme hodně dalších sportovních úspěchů.

Miloslava Ladová

• Den Země 2022

• V pátek 22.4.2022 měla svůj den Země a my s ní! Tento projektový den je u nás již tradiční a všichni se na něj těšíme. Děti se věnovaly různým činnostem, aby se dozvěděly jak pomoci naší planetě a jak se k ní chovat zodpovědně.
          Naši nejmenší - prvňáčci prozkoumávali okolí, vystoupali na Radobýl a během cesty nejen plnili řadu úkolů, ale ještě zvládli sbírat odpadky.
          Druháčci se vydali do přírody pozorovat a sbírat rostliny, z kterých pak tvořili svůj první herbář.
          Pro třeťáky byla připravena beseda s včelařem, děti se nejen dozvěděly o důležitosti včel a zajímavosti o nich, ale také si vyrobily plástev a včelku recyklací materiálů.
          Čtvrté třídy se vyrazily k Pokratickému rybníku, kde pro ně ekologické středisko Sever připravilo badatelský program Život v rybníce, děti pozorovaly vodní živočichy a dozvěděly se i o samočistících schopnostech vody.
          Třídění odpadu by mělo již neodmyslitelně patřit do běžného života, proto páté třídy mapovaly kontejnery ve městě a navštívily i sběrný dvůr.
          Šesťáci měli za úkol zmapovat okolí naší nejvyšší hory Českého středohoří - Milešovky. Poznávali živočichy i rostliny v jejím okolí a zamýšleli se nad tím, co by mohli udělat oni sami k ochraně přírody.
          Co chceme chránit, musíme znát! A sedmáci toho znají spoustu, dokázali to i na projektu potravní závislosti, který vyrobili. Následovala exkurze v Dílně ručního papíru, kde si vyzkoušeli vyrobit i svůj vlastní papír.
          Vodu k životu potřebujeme, byli jste se podívat jak probíhá její čištění? Naši osmáci již ano, navštívili ČOV, dozvěděli se novinky ze světa vodních ekosystémů a vše zpracovali do velkého týmového projektu.
          Žáci devátých ročníků neměli úkol lehký, uklízeli okolí Litoměřic, ale určitě si dobře rozmyslí odhození odpadků jinam než do koše, když si čištění přírody vyzkoušeli na vlastní kůži. Za odměnu navštívili zahrady CHKO, kde pro ně byly připraveny různé ekologické aktivity.

Den nabitý na informace, zážitky, zkušenosti, ale i týmovou práci, se prostě vydařil a to nejen díky krásnému počasí, které nám letos přálo. Moc děkujeme za skvělou přípravu našemu „ekotýmu” − paní učitelce Romaně Loskotové, Aleně Janouškové a panu učiteli Petru Svobodovi

Miloslava Ladová