• Den divočiny - úterý 27.09.2022

(Starší upozornění)

• Hudební výchova distančně

• Na naší základní škole mají žáci v současném rozvrhu distanční výuky i hodinu hudební výchovy. Nerezignovali jsme na vzdělávání v estetických předmětech, i když zcela nenahradíme všechny formy výuky, které se mohou uskutečnit pouze ve škole v hodinách. Snažíme se do výuky zařazovat i praktické aktivity. Ukázkou takové práce je Havana s rytmickým doprovodem 9.a. Děti se natočily samy v domácím prostředí, video poslaly a mohlo se začít s lepením jednotlivých sól do orchestru složeného ze samých rukou.

Miloslava Šlechtová

• Online odpoledne otevřených dveří - čtvrtek 11.03.2021

• Připojit se můžete z počítače, notebooku, tabletu či chytrého mobilního telefonu.

K dispozici Vám bude ředitel školy PaedDr. Václav Hanč, Ph.D., případně zástupci ředitele Mgr. Josef Kupka a Mgr. Martin Hrdina.

Připojíte se kliknutím na následující odkaz (nebo zadáním kódu do aplikace Google Meet):

Můžete si prohlédnout fotografie školních učeben a družiny.

Další informace k připojení

• Pro připojení pomocí počítače budete potřebovat internetový prohlížeč - např. Google Chrome, Mozilla Firefox, Apple Safari nebo Microsoft Edge.
          • Pro připojení pomocí mobilu či tabletu se systémy Android nebo iOS budete potřebovat aplikaci Google Meet, zdarma dostupnou z Google Play či Apple App Store.
        • Virtuální exkurze do jaderné elektrárny - 9. ročníky

• Pro zpestření distanční výuky jsme využili nabídku Skupiny ČEZ a společně s devátými ročníky jsme „navštívili“ Jadernou elektrárnu Dukovany. Absolvovali jsme virtuální prohlídku se zajímavým výkladem. Paní průvodkyně v průběhu kladla otázky, kterými nás nutila k zamyšlení nad touto problematikou. Žáci si tak porovnali poznatky získané ve škole na začátku tohoto školního roku se skutečností. Prohlídka končila malým testem s drobnou odměnou a pozváním ke skutečné návštěvě elektrárny.

Mgr. Olga Vojtíšková