• Krajské kolo regionální soutěže pěveckých sborů se bude konat 3. května 2024 na naší škole, viz stránky hudebního festivalu Litoměřická notička

• Vědecká show na GJJ

• Žáci 4. tříd navštívili vědeckou show na Gymnáziu Josefa Jungmanna. Děti zkoumaly vlastnosti látek, na závěr si pochutnaly na zmrzlině vyrobené pomocí dusíku. Byla to velmi zajímavá a přínosná akce. Děkujeme paní Mgr. Marschallové.

Mgr. Martina Agstenová

• Výlet za odměnu

• Žáci 5.-9. tříd, kteří svým aktivním přístupem nasbírali v tomto školním roce nejvíce pochval, např. za reprezentaci školy nebo práci pro třídu, jeli na tradiční výlet za odměnu.

Letos jsme se vydali do liberecké IQLANDIE, kde si žáci vyzkoušeli vesmírné vozítko, pohráli si s vodním korytem, otestovali kapacitu svých plic, pozorovali optické klamy a mnoho dalšího. Na závěr jsme si cestu autobusem zpříjemnili zpěvem.

Eliška Jirásková

• Do života bez karambolu

• Než vypustíme deváťáky do světa, zažili si na Zahradě Čech situace, ve kterých šlo o jejich bezpečnost. Seznámili se s činností různých organizací i státních záchranných složek. Vyzkoušeli si, jakou fyzickou zdatnost by museli splnit, aby se dostali k policii. Viděli policejní psy, a dokonce téměř reálný zásah i se střelbou. A že se netrefí ani mezi dva kužely, to si vyzkoušeli díky speciálním alkoholovým a drogovým brýlím, naštěstí jsme nemuseli porušit zákon.

Miloslava Šlechtová

• Okresní finále mladšího žactva v lehké atletice - 2022

• Vilda má „stříbrnou”.

Ve středu 8. června se konalo v Lovosicích okresní finále mladšího žactva v lehké atletice. Naši školu reprezentovali 4 chlapci (Honza Fedorovič, Vilda Veselý, Sebastian Kalinin a Vojta Prchlík) a 2 děvčata (Viki Urbanová a Lucka Žáčková). V silné konkurenci obsadil Vilém Veselý ze IV.B. výborné 2. místo.

Vildovi i ostatním sportovcům děkujeme za vzornou reprezentaci školy a přejeme mnoho dalších sportovních úspěchů.

Romana Cabalková