• Ve čtvrtek 25. dubna 2024 se budou konat třídní schůzky:

• výbor rodičů od 16.00 hodin,
    • 1. supeň od 17.00 hodin,
    • 2. stupeň od 18.00 hodin.

V úterý 30. dubna 2024 odpadá z provozních důvodů odpolední klub Rozmarýn II.

Výsledky zápisu do 1. tříd budou zveřejněny 3. května 2024 odpoledne.

Krajské kolo regionální soutěže pěveckých sborů se bude konat 3. května 2024 na naší škole, viz stránky hudebního festivalu Litoměřická notička. Žáci, kteří se této akce neúčastní, budou mít tento den ředitelské volno.

• Vyjádření ředitele školy k současné epidemiologické situaci

• Vážení přátelé,

stejně jako v celé republice, tak i v naší škole  se množí případy covid pozitivních dětí i dospělých. Chci Vás ujistit, že spolu s mými kolegy děláme vše proto, abychom šíření tohoto viru co nejvíce omezili.  V případě, že je nám rodiči nahlášen covid pozitivní žák, ihned začínáme trasovat dle pokynů Krajské hygienické stanice.  Seznam  rizikových kontaktů (to jsou všichni neočkovaní a ti, co covid neprodělali), zasíláme KHS a vyzýváme rodiče, aby si své děti ze školy vyzvedli. Rozhodnutí o karanténě je  plně v kompetenci KHS. Ta také informuje rodiče o dalším postupu. My ve škole často KHS předběhneme, sami ji kontaktujeme. V současné době budeme mít 3 třídy a dále některé jednotlivé žáky 1.stupně v karanténě. Ta trvá obvykle 7 dní, pokud se 5.až 7.den absolvuje negativní PCR test. Ve třídách, kde je nařízena, přecházíme na distanční výuku a snažíme se vše sladit s běžným školním životem. Sledujte, prosím, naše webové stránky a EduPage a buďte připraveni s námi v tomto úsilí spolupracovat. Moc Vám děkujeme.

PaedDr. Václav Hanč, PhD., ředitel

• Halloween - 2021

• 31. října anglicky mluvící země slaví původně keltský lidový svátek Halloween - název pochází od “All Hallows´s Eve”, což znamená Předvečer všech svatých. Historie sahá do Irska, ke Keltům, kteří se v noci z 31. října na 1. listopadu oblékali do převleků, aby zahnali zlé duchy. U nás na Boženě jsme zlé duchy odháněli v hodinách angličtiny již před podzimními prázdninami.
          Žáci 2.a a 7.a napekli spoustu strašidelných dortů, dýňových muffinů nebo i děsivě vypadajících prstů. Během angličtiny si čarodějnice, zombie i skeletoni, vyzkoušeli, jak probíhá “trick or treating”, naučili se něco o historii a pár nových slovíček. A na závěr samozřejmě nesměla chybět degustace. Moc jsme si to užili!

Monika Ošust, učitelka AJ