• Individualizované vyučování

• - dělení tříd u většiny předmětů na poloviny
          - tandemová výuka matematiky
  • Prosinec
    • 01.12.2022 - zrušena první plánovaná odstávka elektrické energie (ČEZ distribuce) → výuka proběhne podle rozvrhu hodin
    • 14.12.2022 - ředitelské volno z důvodu druhé plánované odstávky elektrické energie (ČEZ distribuce)
    • 14.12.-16.12.2022 sběrová akce (papír)
    • od 23.12.2022 vánoční prázdniny

(Starší upozornění)

• DEN DIVOČINY

• V pondělí 27.9. proběhl na na naší škole první projektový den. Co si pod názvem Den divočiny představit? Děti si stanovily různé turistické cíle, dostaly se mnohdy do opravdu divoké přírody, Ronov, Kamýk, Hořidla, Helfenkurk aj. Divoce bylo i v Jiráskových sadech, které se proměnily v pohádkový les. Na Střeleckém ostrově se zase předcházelo divočině na silnicích. Děti si upevňovaly svoje dopravní znalosti a dovednosti. Den divočiny se vydařil.

Miloslava Šlechtová

• Detektivové a lovci z 5.b

• Krásné páteční počasí nás vyhnalo ven již po první vyučovací hodině, kterou jsme strávili u mapy, kde jsme si ukazovali místa, která jsme navštívili prázdninách. Zjistili jsme, že v Česku nás lákají místa na Moravě a ve Slezsku, také jižní Čechy a české hory. Někteří z nás zavítali i za hranice Evropy do Egypta. V Evropě jsme navštívili Bulharsko, Chorvatsko, Řecko, Itálii a Německo. Tak takový rozptyl měla naše třída.
          Teď už však na lov a za pátráním. Na Střeleckém ostrově jsme lovili spolužáky dle zadaných indicií. Měli jsme za úkol najít toho, kdo ležel v nemocnici, nemá rád pistáciovou zmrzlinu, má rád koprovku a další. Lov se nám podařil, vždy se někdo našel.
          Detektivní hra byla o něco náročnější. Na trase jsme plnili úkoly a zároveň luštili 5 místný kód, který nás zavedl k obálce se vzkazem. Správný kód byl sladkou tečkou, protože v obálce bylo - “zasloužíš si zmrzlinu”. Paní učitelka vše promyslela a na zmrzlinu jsme se po bojovce opravdu vydali. Takže sladká odměna před nadcházejícím víkendem se uskutečnila. Užijte si slunečné dny alespoň tak, jako my!

Pětbéčko s paní učitelkou Evčou

• Páťáci v akci aneb hurá do školy!

• Je to překvapivé, ale většina z nás se do školy opravdu těšila. Někteří jsme poslali paní učitelce pohledy a pozdravy z prázdnin a i tam jsme psali o tom, jak se do školy těšíme. Jak vidno, těšila se na nás i paní učitelka. Vše měla s předstihem připravené a nás čekala vyzdobená třída s novým linem a kobercem.
          První den byl velmi rychlý, ale přesto jsme si sdělili, kde jsme trávili prázdniny a co bylo pro nás největším zážitkem.
          Druhý den nás čekalo oprášení školního řádu a pravidel třídy. Sedět v lavici a číst několik stránek, to ne, to pro nás a paní učitelku není. Vyběhli jsme ven a rozhodovali, co je správné a co není, co je vhodné a co není, jak se máme chovat a naopak, co bychom dělat neměli. Rozhodovali jsme takzvaně o pravdě a nepravdě. No a to by nebyla naše paní učitelka, aby nám do úkolů něco nezašifrovala. Z pravdivých lístečku nám vyšlo: “Hry patří k učení, děti! “ a z těch nepravdivých: “Poradíš mi, jak se chovat?” Byla to zábava a legrace. I takto si můžeme znovu připomenout jaké máme povinnosti a co je třeba dodržovat, aby se nám ve škole líbilo a nic se nám zde nestalo.
          Tak nás sledujte celý školní rok a držte nám palce, ať se nám v tomto roce daří.

Pětbéčko s paní učitelkou Evčou