• Litoměřická notička - podmínky pro vstup na koncert

Vážení návštěvníci,
    prosíme vás o dodržování podmínek stanovených Vládou ČR.

• Při příchodu do vnitřních prostor všech kulturních zařízení musí mít návštěvníci zakryté dýchací cesty respirátorem či rouškou a dále musí být všichni schopni prokázat splnění jedné z následujících podmínek vstupu:
      • doložit negativní RT-PCR test starý nejvýše 7 dní,
      • doložit negativní POC antigenní test starý nejvýše 72 hodin,
      • doložit prodělání laboratorně potvrzeného onemocnění covidem-19 v době ne delší než  180 dnů přede dnem konání akce,
      • aplikaci očkování proti covidu-19, přičemž od poslední dávky vakcíny (druhé u dvoudávkových vakcín, první u jednodávkových vakcín), musí uplynout nejméně 14 dní.
    • Upozorňujeme Vás, že kapacita sálu je omezena (150 návštěvníků).
    • Všichni účinkující budou otestováni.
    • Stejná pravidla platí i pro konání dalších koncertů v našem Varhanním sále jinými subjekty (spolky).

Děkujeme za pochopení a těšíme se na Vás.

Upozornění pro členy pěveckých sborů ZŠ B. Němcové, kteří nejsou žáky této školy!

Vážení přátelé, upozorňujeme  na nutnost testování u dětí, které jsou v našem sboru (a nejsou žáky naší školy). Rozvolňující opatření k 30.9. se bohužel na pěvecké sbory nevztahuje! Zpěváci, kteří nejsou z naší školy, budou potřebovat mít na zkoušky test, nebo být očkováni, nebo potvrzení o prodělané nemoci covid. Antigenní test nyní platí 7 dní. Test si mohou zpěváci přinést s sebou na zkoušku a před sbormistrem jej provést. Doufejme, že brzy bude opět plošné testování a tato povinnost odpadne.

PaedDr. Václav Hanč, Ph.D., ředitel

Starší upozornění

• Deváťáci na workshopu s Památníkem Terezín

• Naši žáci jsou pro nás na prvním místě! Neustále se snažíme distanční výuku zlepšovat a obohacovat, aby byla pro děti stejně tak zajímavá jako přínosná. A to nejen formou našich workshopů, ale také ve spojení s jinými organizacemi. Díky tomu se například dnes žáci devátých ročníků, při hodině dějepisu s panem učitelem Jiřím Kombrzou, zúčastnili online přednášky vzdělávacího oddělení Památníku Terezín. Děkujeme za tuto možnost, bylo to velmi přínosné a obohacující nejen pro děti.

PaedDr. Václav Hanč, Ph.D., ředitel školy

• Ledové tvoření čtvrťáků

• Venku mrzne, všude kolem se sype bílá nádhera. Využili jsme mrazivé počasí k ledovému kouzlení. Děti měly za úkol vytvořit ledové ozdoby. Jejich práce jsou krásné a kdybychom byli spolu ve škole, jistě bychom si jimi vyzdobili i naše okolí. Nyní s nimi zkrášlíme náš web a potěšíme vaše smysly.

Čtvrtábéčko s paní učitelkou Evčou

• Pokračujeme ve vylepšování výuky

• Naši žáci mají nově možnost účastnit se keramických workshopů, které pro ně škola připravila. Týkají se žáků  2. stupně a vede je asistentka pedagoga Miloslava Ladová. Během šesti odpolední se seznámí s prací s keramickou hlínou, připraví si své výrobky a ty jim potom budou vypáleny a glazovány. „Chceme našim žákům  pokračující on line výuku zpestřit a ozvláštnit“, říká ředitel školy PaedDr.Václav Hanč. Současná doba je pro všechny velmi náročná, např. pěvecké sbory Páni kluci a Puellae cantantes i jejich přípravná oddělení zkouší on line a pedagogové školy stále vymýšlí nové aktivity, kterými se snaží své žáky motivovat k práci. Rodiče budoucích prvňáčků mohou už v současné době telefonicky registrovat své děti k zápisu.

Mgr. Martin Hrdina, zástupce ředitele

• Reklama na Božku aneb rozvoj komunikační schopnosti - 4. a 5. třídy

• Naši šikovní čtvrťáčci a páťáčci dostali za úkol vytvořit plakát, reklamní leták či reklamu na naši školu. Poradili si se zadáním nad očekávání. Projevili kreativitu, zapojili fantazii a představivost a v někom se probudilo i tzv. básnické střevo. Při prohlížení krásných prací mi plesalo srdce, texty byly zábavné a mnohé práce mě i dojaly. Ráda se s vámi o ně podělím a jistě si uděláte obrázek o tom, jaký vztah mají naše děti ke škole, kde se nejen učí. Možná reklamy, které doprovázejí tento text budou pro budoucí prvňáčky vodítkem, kam a kterou cestou se vydat v nadcházejících letech :-).

Děti ze čtvrtých a pátých tříd s paní učitelkou Evou S.