• Výsledky zápisu do prvních tříd pro školní rok 2022/2023

Vážení rodiče a zákonní zástupci budoucích prvňáčků,

velice si vážíme Vašeho zájmu o naši školu. Všem přijatým gratulujeme a ostatním se omlouváme. Bohužel jsme nemohli z kapacitních důvodů vyhovět všem.

(Starší upozornění)

• Vydařená Adventní aukce

• Během listopadu se u nás ve škole při výtvarné výchově a pracovních činnostech vyrábělo o sto šest. Začaly přípravy na vánoční jarmark. Ten se nakonec z epidemiologických důvodů konat nemohl, ale nahradila ho Adventní aukce na školním facebooku a malý jarmark pro děti ve škole. Aukce probíhala týden a nejen díky dětem, ale i šikovným rodičům se na ní sešlo přes dva tisíce krásných výrobků. Veškerý výnos z aukce byl věnován dvěma neziskovým organizacím, které si děti samy zvolily (Naděje Litoměřice a Záchranná stanice Falco). V aukci se podařilo získat cca 28000 Kč. Na jarmarku, který jsme pro děti připravili v našem krásném sále, se během dvou dnů vystřídaly děti od první do šesté třídy. Za symbolické ceny si mohly z další části věnovaných výrobků zakoupit drobné vánoční dárečky a zároveň také přímo přispět. Díky dětem se z jarmarku získalo dalších cca 11000 Kč, které budou rozděleny a zaslány stejným organizacím na účet.

Kromě dobrého úmyslu, pospolitosti a velkorysosti vás všech, jsme si užili i krásnou vánoční atmosféru. Moc všem děkujeme! A já děkuji všem svým úžasným kolegům a kolegyním za pomoc a podporu, bez vás všech by to nešlo!

Krásné nadcházející svátky, plné vánoční pohody a dětského smíchu vám všem.

Miloslava Ladová

• Vyjádření ředitele školy k současné epidemiologické situaci

• Vážení přátelé,

stejně jako v celé republice, tak i v naší škole  se množí případy covid pozitivních dětí i dospělých. Chci Vás ujistit, že spolu s mými kolegy děláme vše proto, abychom šíření tohoto viru co nejvíce omezili.  V případě, že je nám rodiči nahlášen covid pozitivní žák, ihned začínáme trasovat dle pokynů Krajské hygienické stanice.  Seznam  rizikových kontaktů (to jsou všichni neočkovaní a ti, co covid neprodělali), zasíláme KHS a vyzýváme rodiče, aby si své děti ze školy vyzvedli. Rozhodnutí o karanténě je  plně v kompetenci KHS. Ta také informuje rodiče o dalším postupu. My ve škole často KHS předběhneme, sami ji kontaktujeme. V současné době budeme mít 3 třídy a dále některé jednotlivé žáky 1.stupně v karanténě. Ta trvá obvykle 7 dní, pokud se 5.až 7.den absolvuje negativní PCR test. Ve třídách, kde je nařízena, přecházíme na distanční výuku a snažíme se vše sladit s běžným školním životem. Sledujte, prosím, naše webové stránky a EduPage a buďte připraveni s námi v tomto úsilí spolupracovat. Moc Vám děkujeme.

PaedDr. Václav Hanč, PhD., ředitel