Důležité informace o provozu školy po 12. dubnu 2021 (rozvrhy hodin, testování žáků, prezenční a distanční výuka) - čtěte zde.

• Předvánoční čas v rouškách (4.b v předvánočním veselí)

• Ano, je to realita. Asi nás nikoho ani ve snu nenapadlo, že si budeme z poloviny zakrývat tvář, nebudeme se smět volně pohybovat, nebudeme moci zpívat koledy a hrát různé pohybové hry. Zní to opravdu smutně a děsivě, ale věřte, že i přes všechna tato opatření my učitelé a děti jsme se do školy opravdu těšili a vážíme si toho, že můžeme být se svými dětmi ve svých třídách. Učíme vše jak se dá, děti se snaží a rodiče s námi skvěle spolupracují.
          U nás ve 4.b jsme společnými silami chtěli navodit krásnou prosincovou atmosféru, abychom vykouzlili úsměvy na tvářích našim dětem. Nejednou se nám to podařilo a já za to děkuji rodičům, kteří výborně spolupracovali, reagovali na má přání a ve všem mě i děti podporovali. Oslavili jsme narozeniny spolužačky, oslavili svátek Lucinky, Barunky, Ondřeje a Adámka. Před příchodem Mikuláše jsme plnili úkoly s čertovskou tématikou. Hledali jsme jejich sourozence, rozkrývali jejich zájmy, výšku a také oblíbené pochoutky. Pobavila nás jména čertíků. Za úspěšné vyluštění nás čekala Mikulášská odměna.
          V posledním prosincovém týdnu jsme nezapomněli ani na naše lesní zvířátka. Do lesa jsme jim donesli jablíčka, mrkev, usušené pečivo a jiné dobrůtky. V pátek jsme se museli předčasně rozloučit. Uspořádali jsme si malou třídní besídku s dárečky. Děti si také vyrobily svícen, který si pak odnesly domů.
          Velké poděkování patří především rodičům a dětem za skvělou spolupráci a přípravu všeho potřebného. Velké díky bych chtěla také vyjádřit vedení školy, které nám upravilo rozvrh tak, abychom vše zvládli a  mohli se pohybovat více venku. Vše organizují tak, aby bylo chráněné zdraví nás všech.
          Věřím, že rozkrojené jablíčko s hvězdičkou nám přinese věští pohodu, štěstí a zdraví. Mějte krásný vánoční čas a v novém roce se všichni ve zdraví a s úsměvem na tváři sejdeme.

Čtvrtábéčko s paní učitelkou Evčou

• Velký úspěch naší školy

• Naše škola byla v minulých dnech vybrána mezi několik škol, které budou obdarovány nadací Karel Komárek Family Foundation a obdrží klavírní křídlo.
          Na základě rozhodnutí odborné komise, ta vybrala ze 152 žádostí 11 škol, které na přelomu roku zdarma obdrží klavíry odmítnuté čínským odběratelem. Klavíry koupila rodinná nadace Karla Komárka (KKFF) od společnosti Petrof. Zásilka nástrojů pro Čínu měla hodnotu 200 000 € (5,3 milionu korun).
          Těší nás, že se podařilo, že jednou z obdarovaných škol bude Božena - jediná ZŠ mezi vybranými školami (týkalo se ZUŠ a ZŠ s rvhv).
          Jak říká Dr. Václav Hanč: „Zpracování grantu bylo takovým ohlédnutím za minulými 10 lety naší práce. V této složité době je to obrovská vzpruha a těšíme se na koncerty v našem Varhanním sále“.

Mgr. Martin Hrdina

• Aukce místo Adventního jarmarku

• Milí přátelé, letos se z pochopitelných důvodů nebude konat náš Adventní jarmark. Protože ale víme, že je mezi námi řada velmi šikovných lidí, rozhodli jsme se, že vyhlásíme aukci! Bude to aukce výrobků našich žáků, jejich rodičů a přátel. Bude probíhat na Facebooku školy. Výrobky s adventní tématikou si budou moci zájemci zakoupit, a podpořit tak dobrou věc. Celý výtěžek bude věnován 2 organizacím: litoměřickému Hospici sv. Štěpána a organizaci Cesta za snem podporující handicapované děti. Chci Vás požádat - podpořte dobrou věc!

Zdraví a hodně zdraví přeje V.Hanč

• Časté dotazy ohledně připojení k online výuce

• Jak se přihlásím do učebny Google Classroom?
            Přihlásím se pomocí pozvánky zaslané vyučujícím na můj školní e-mail. Postup je názorně popsán např. v tomto dvouminutovém videu.
          • Kde najdu odkazy na online hodiny (videokonference Google Meet)?
            V každé učebně v záhlaví kurzu bude uveden příslušný odkaz, podobně jako na tomto obrázku.
          • Který webový prohlížeč potřebuji pro připojení k učebně a k videokonferenci?
            Google garantuje spolehlivou funkčnost v těchto prohlížečích: Chrome, Firefox, Safari, Edge.
          • Nemám k dispozici počítač. Jak se připojím z tabletu nebo mobilního telefonu se systémem Android či iOS?
            Pomocí zdarma dostupných aplikací Google Classroom a Google Meet, které si nainstaluji z příslušného obchodu Google Play či Apple App Store.
          • Jsem na Boženě nový(á) a chtěl(a) bych se o učebně dozvědět více.
            Můžeš se podívat např. na videa ze stránky Grow with Google, která popisují práci s aplikacemi z pohledu žáků.

Počet návštěv: 2038331