• Již nyní se můžete telefonicky objednávat k zápisu do 1. tříd na čísle 416 735 797 a vyplnit elektronickou přihlášku k základnímu vzdělávání.

Krajské kolo regionální soutěže pěveckých sborů se bude konat 3. května 2024 na naší škole, viz stránky hudebního festivalu Litoměřická notička

• Den boje za svobodu a demokracii

• Žáci naší školy si připomněli státní svátek Den boje za svobodu a demokracii rozsvícením svíčky u městského úřadu a v parku Václava Havla.

Mgr. Jana Leníková

• Logická olympiáda

• V pátek 3. listopadu pokračuje krajským kolem 16. ročník soutěže Logické olympiády, kterou organizuje Mensa ČR. Zvláštností je, že se nejedná o znalostní soutěž, ale je zaměřena především na schopnost samostatného logického uvažování. Tato soutěž se těší stále větší oblibě, o čemž svědčí každým rokem narůstající počet registrovaných účastníků. Letos se zaregistrovalo celkem 101 296 soutěžících z 3 986 škol z celé České republiky.

Těší nás, že se do krajského kola po absolvování nominačního kola v kategorii B (druhý stupeň ZŠ a odpovídající ročníky víceletých SŠ), ve kterém žáci on-line řeší různé úlohy, probojoval i žák naší školy Lukáš Zigler ze 6.a. Lukášovi gratulujeme a přejeme mu mnoho zdaru.

Mgr. Jitka Putnarová

• Mediální den - 2023

• První listopadový den ovládla Boženu média všeho druhu, tištěná i digitální. Ve hře bylo divadlo, kino, rádio, muzeum, děti také navštívily knihovnu, galerii a pracovaly s filmem. Jak se všechno mohlo zvládnout za jeden den? Třídy si jednotlivá média rozdělily a příští rok si je zase vystřídají. Jak se Mediální den v Litoměřicích, Praze a Ústí nad Labem vydařil, uvidíte ve fotogalerii.

• Česká vlajka na školním hřišti

• Žáci 1.stupně dnes vytvořili k blížícímu se státnímu svátku naši vlajku. Připomněli si tak vznik samostatného Československa.