• Milí žáci, rodiče, zákonní zástupci dětí a přátelé,
    přejeme Vám všem příjemné prožití letních prázdnin a těšíme se na setkání s Vámi v novém školním roce 2021/2022.

kolektiv zaměstnanců Boženy

• Virtuální exkurze do jaderné elektrárny - 9. ročníky

• Pro zpestření distanční výuky jsme využili nabídku Skupiny ČEZ a společně s devátými ročníky jsme „navštívili“ Jadernou elektrárnu Dukovany. Absolvovali jsme virtuální prohlídku se zajímavým výkladem. Paní průvodkyně v průběhu kladla otázky, kterými nás nutila k zamyšlení nad touto problematikou. Žáci si tak porovnali poznatky získané ve škole na začátku tohoto školního roku se skutečností. Prohlídka končila malým testem s drobnou odměnou a pozváním ke skutečné návštěvě elektrárny.

Mgr. Olga Vojtíšková

• Výtvarná výchova online - 6.b

• Nejde o to distanční výuku jen přežít, ale také si ji užít. Třída 6.b dokázala, že to jde. Při online třídnických hodinách jsme se pustili do malby temperami. Inspiroval nás přírodopis, kde šesťáci právě probírají buňky. Jsme doma kvůli řádícím buňkám koronaviru, a tak jsme nemohli jinak, než je zkusit namalovat. Došlo však i na buňky kmenové. Ve fotogalerii posuďte, jak se 6.b povedly.

Mgr. Gabriela Rožec

• Deváťáci na workshopu s Památníkem Terezín

• Naši žáci jsou pro nás na prvním místě! Neustále se snažíme distanční výuku zlepšovat a obohacovat, aby byla pro děti stejně tak zajímavá jako přínosná. A to nejen formou našich workshopů, ale také ve spojení s jinými organizacemi. Díky tomu se například dnes žáci devátých ročníků, při hodině dějepisu s panem učitelem Jiřím Kombrzou, zúčastnili online přednášky vzdělávacího oddělení Památníku Terezín. Děkujeme za tuto možnost, bylo to velmi přínosné a obohacující nejen pro děti.

PaedDr. Václav Hanč, Ph.D., ředitel školy

• Ledové tvoření čtvrťáků

• Venku mrzne, všude kolem se sype bílá nádhera. Využili jsme mrazivé počasí k ledovému kouzlení. Děti měly za úkol vytvořit ledové ozdoby. Jejich práce jsou krásné a kdybychom byli spolu ve škole, jistě bychom si jimi vyzdobili i naše okolí. Nyní s nimi zkrášlíme náš web a potěšíme vaše smysly.

Čtvrtábéčko s paní učitelkou Evčou