• Milí žáci, rodiče, zákonní zástupci dětí a přátelé,
    přejeme Vám všem příjemné prožití letních prázdnin a těšíme se na setkání s Vámi v novém školním roce 2021/2022.

kolektiv zaměstnanců Boženy

• Distanční výuka literatury

• Hodiny literatury jsme si s deváťáky zpestřili tvořivou prací. Podle návodu autora Tristana Tzary Jak vytvořit dadaistickou báseň jsme se sami stali tvůrci. Vznikly zajímavé kaligramy. Kaligram je dílo, jehož písmena nebo celá slova jsou uspořádaná do obrazce, který vyjadřuje téma textu samotného. Podívejte se, co jsme vytvořili. Některá díla jsou vskutku zdařilá a dala by se měřit s umělci 1. poloviny 20. století, o kterých jsme se učili.

Mgr. Miloslava Šlechtová

• Hudební výchova distančně

• Na naší základní škole mají žáci v současném rozvrhu distanční výuky i hodinu hudební výchovy. Nerezignovali jsme na vzdělávání v estetických předmětech, i když zcela nenahradíme všechny formy výuky, které se mohou uskutečnit pouze ve škole v hodinách. Snažíme se do výuky zařazovat i praktické aktivity. Ukázkou takové práce je Havana s rytmickým doprovodem 9.a. Děti se natočily samy v domácím prostředí, video poslaly a mohlo se začít s lepením jednotlivých sól do orchestru složeného ze samých rukou.

Miloslava Šlechtová

• Online odpoledne otevřených dveří - čtvrtek 11.03.2021

• Připojit se můžete z počítače, notebooku, tabletu či chytrého mobilního telefonu.

K dispozici Vám bude ředitel školy PaedDr. Václav Hanč, Ph.D., případně zástupci ředitele Mgr. Josef Kupka a Mgr. Martin Hrdina.

Připojíte se kliknutím na následující odkaz (nebo zadáním kódu do aplikace Google Meet):

Můžete si prohlédnout fotografie školních učeben a družiny.

Další informace k připojení

• Pro připojení pomocí počítače budete potřebovat internetový prohlížeč - např. Google Chrome, Mozilla Firefox, Apple Safari nebo Microsoft Edge.
          • Pro připojení pomocí mobilu či tabletu se systémy Android nebo iOS budete potřebovat aplikaci Google Meet, zdarma dostupnou z Google Play či Apple App Store.