• Litoměřická notička - podmínky pro vstup na koncert

Vážení návštěvníci,
    prosíme vás o dodržování podmínek stanovených Vládou ČR.

• Při příchodu do vnitřních prostor všech kulturních zařízení musí mít návštěvníci zakryté dýchací cesty respirátorem či rouškou a dále musí být všichni schopni prokázat splnění jedné z následujících podmínek vstupu:
      • doložit negativní RT-PCR test starý nejvýše 7 dní,
      • doložit negativní POC antigenní test starý nejvýše 72 hodin,
      • doložit prodělání laboratorně potvrzeného onemocnění covidem-19 v době ne delší než  180 dnů přede dnem konání akce,
      • aplikaci očkování proti covidu-19, přičemž od poslední dávky vakcíny (druhé u dvoudávkových vakcín, první u jednodávkových vakcín), musí uplynout nejméně 14 dní.
    • Upozorňujeme Vás, že kapacita sálu je omezena (150 návštěvníků).
    • Všichni účinkující budou otestováni.
    • Stejná pravidla platí i pro konání dalších koncertů v našem Varhanním sále jinými subjekty (spolky).

Děkujeme za pochopení a těšíme se na Vás.

Upozornění pro členy pěveckých sborů ZŠ B. Němcové, kteří nejsou žáky této školy!

Vážení přátelé, upozorňujeme  na nutnost testování u dětí, které jsou v našem sboru (a nejsou žáky naší školy). Rozvolňující opatření k 30.9. se bohužel na pěvecké sbory nevztahuje! Zpěváci, kteří nejsou z naší školy, budou potřebovat mít na zkoušky test, nebo být očkováni, nebo potvrzení o prodělané nemoci covid. Antigenní test nyní platí 7 dní. Test si mohou zpěváci přinést s sebou na zkoušku a před sbormistrem jej provést. Doufejme, že brzy bude opět plošné testování a tato povinnost odpadne.

PaedDr. Václav Hanč, Ph.D., ředitel

Starší upozornění

• Den čarodějnic ve školní družině

• V pátek 30.4. proběhl v ŠD Den čarodějnic. Děti  se těšily, až se obléknou do svých kostýmů různých pohádkových postav, a užijí si se spolužáky zábavné odpoledne. Pro všechny byly připraveny na stanovištích úkoly s čarodějnickou tématikou, např. namotávání pavouka, malování talismanů, učení se tematických slov v Aj s naším lektorem, který se do akce také zapojil. Za snahu získali kluci a holky odměny. Všichni jsme si odpoledne moc užili.

Petra Přikrylová, vedoucí vychovatelka

• Den Země 2021

• Brouk školní se objevil na naší škole v rámci letošního Dne Země.

• Přírodopisné zařazení: Brouk školní
          • Kmen: šesťák
          • Podřád: vědožraví
          • Třída: hmyz 6.a a 6.b
          • Místo výskytu: škola

Den Země je obvykle spojený s poznávacími výlety do přírody, sběrem odpadků v ulicích Litoměřic, návštěvou čističky odpadních vod, sběrného dvora atp. Letos jsme v rámci online výuky tvořili brouky, hmyzí domečky z recyklovaných materiálů. Brouci zdobí školu a z tvořivých šesťáků máme radost.

Gabriela Rožec, Markéta Egreši, Miloslava Ladová

• Skladatelé z 9.a

• Na online hudební výchově se deváťáci seznamovali s prací v notačním programu. Zjistili, že si hudební dílo může vytvořit v podstatě každý. Společnými silami vzniklo dílo, které nám připomínalo zvuk větru, přístavu, lodí, majáku... Skladbu jsme tedy nazvali Přístavní vítr. Posuďte sami, jestli si při poslechu skladby představíte podobné obrazy.

Miloslava Šlechtová