• Litoměřická notička - podmínky pro vstup na koncert

Vážení návštěvníci,
    prosíme vás o dodržování podmínek stanovených Vládou ČR.

• Při příchodu do vnitřních prostor všech kulturních zařízení musí mít návštěvníci zakryté dýchací cesty respirátorem či rouškou a dále musí být všichni schopni prokázat splnění jedné z následujících podmínek vstupu:
      • doložit negativní RT-PCR test starý nejvýše 7 dní,
      • doložit negativní POC antigenní test starý nejvýše 72 hodin,
      • doložit prodělání laboratorně potvrzeného onemocnění covidem-19 v době ne delší než  180 dnů přede dnem konání akce,
      • aplikaci očkování proti covidu-19, přičemž od poslední dávky vakcíny (druhé u dvoudávkových vakcín, první u jednodávkových vakcín), musí uplynout nejméně 14 dní.
    • Upozorňujeme Vás, že kapacita sálu je omezena (150 návštěvníků).
    • Všichni účinkující budou otestováni.
    • Stejná pravidla platí i pro konání dalších koncertů v našem Varhanním sále jinými subjekty (spolky).

Děkujeme za pochopení a těšíme se na Vás.

Upozornění pro členy pěveckých sborů ZŠ B. Němcové, kteří nejsou žáky této školy!

Vážení přátelé, upozorňujeme  na nutnost testování u dětí, které jsou v našem sboru (a nejsou žáky naší školy). Rozvolňující opatření k 30.9. se bohužel na pěvecké sbory nevztahuje! Zpěváci, kteří nejsou z naší školy, budou potřebovat mít na zkoušky test, nebo být očkováni, nebo potvrzení o prodělané nemoci covid. Antigenní test nyní platí 7 dní. Test si mohou zpěváci přinést s sebou na zkoušku a před sbormistrem jej provést. Doufejme, že brzy bude opět plošné testování a tato povinnost odpadne.

PaedDr. Václav Hanč, Ph.D., ředitel

Starší upozornění

• Naše Litoměřická

Václav Hanč, ředitel školy

• Distanční výuka literatury

• Hodiny literatury jsme si s deváťáky zpestřili tvořivou prací. Podle návodu autora Tristana Tzary Jak vytvořit dadaistickou báseň jsme se sami stali tvůrci. Vznikly zajímavé kaligramy. Kaligram je dílo, jehož písmena nebo celá slova jsou uspořádaná do obrazce, který vyjadřuje téma textu samotného. Podívejte se, co jsme vytvořili. Některá díla jsou vskutku zdařilá a dala by se měřit s umělci 1. poloviny 20. století, o kterých jsme se učili.

Mgr. Miloslava Šlechtová