• Litoměřická notička - podmínky pro vstup na koncert

Vážení návštěvníci,
    prosíme vás o dodržování podmínek stanovených Vládou ČR.

• Při příchodu do vnitřních prostor všech kulturních zařízení musí mít návštěvníci zakryté dýchací cesty respirátorem či rouškou a dále musí být všichni schopni prokázat splnění jedné z následujících podmínek vstupu:
      • doložit negativní RT-PCR test starý nejvýše 7 dní,
      • doložit negativní POC antigenní test starý nejvýše 72 hodin,
      • doložit prodělání laboratorně potvrzeného onemocnění covidem-19 v době ne delší než  180 dnů přede dnem konání akce,
      • aplikaci očkování proti covidu-19, přičemž od poslední dávky vakcíny (druhé u dvoudávkových vakcín, první u jednodávkových vakcín), musí uplynout nejméně 14 dní.
    • Upozorňujeme Vás, že kapacita sálu je omezena (150 návštěvníků).
    • Všichni účinkující budou otestováni.
    • Stejná pravidla platí i pro konání dalších koncertů v našem Varhanním sále jinými subjekty (spolky).

Děkujeme za pochopení a těšíme se na Vás.

Upozornění pro členy pěveckých sborů ZŠ B. Němcové, kteří nejsou žáky této školy!

Vážení přátelé, upozorňujeme  na nutnost testování u dětí, které jsou v našem sboru (a nejsou žáky naší školy). Rozvolňující opatření k 30.9. se bohužel na pěvecké sbory nevztahuje! Zpěváci, kteří nejsou z naší školy, budou potřebovat mít na zkoušky test, nebo být očkováni, nebo potvrzení o prodělané nemoci covid. Antigenní test nyní platí 7 dní. Test si mohou zpěváci přinést s sebou na zkoušku a před sbormistrem jej provést. Doufejme, že brzy bude opět plošné testování a tato povinnost odpadne.

PaedDr. Václav Hanč, Ph.D., ředitel

Starší upozornění

• Hudební výchova distančně

• Na naší základní škole mají žáci v současném rozvrhu distanční výuky i hodinu hudební výchovy. Nerezignovali jsme na vzdělávání v estetických předmětech, i když zcela nenahradíme všechny formy výuky, které se mohou uskutečnit pouze ve škole v hodinách. Snažíme se do výuky zařazovat i praktické aktivity. Ukázkou takové práce je Havana s rytmickým doprovodem 9.a. Děti se natočily samy v domácím prostředí, video poslaly a mohlo se začít s lepením jednotlivých sól do orchestru složeného ze samých rukou.

Miloslava Šlechtová

• Online odpoledne otevřených dveří - čtvrtek 11.03.2021

• Připojit se můžete z počítače, notebooku, tabletu či chytrého mobilního telefonu.

K dispozici Vám bude ředitel školy PaedDr. Václav Hanč, Ph.D., případně zástupci ředitele Mgr. Josef Kupka a Mgr. Martin Hrdina.

Připojíte se kliknutím na následující odkaz (nebo zadáním kódu do aplikace Google Meet):

Můžete si prohlédnout fotografie školních učeben a družiny.

Další informace k připojení

• Pro připojení pomocí počítače budete potřebovat internetový prohlížeč - např. Google Chrome, Mozilla Firefox, Apple Safari nebo Microsoft Edge.
          • Pro připojení pomocí mobilu či tabletu se systémy Android nebo iOS budete potřebovat aplikaci Google Meet, zdarma dostupnou z Google Play či Apple App Store.
        • Virtuální exkurze do jaderné elektrárny - 9. ročníky

• Pro zpestření distanční výuky jsme využili nabídku Skupiny ČEZ a společně s devátými ročníky jsme „navštívili“ Jadernou elektrárnu Dukovany. Absolvovali jsme virtuální prohlídku se zajímavým výkladem. Paní průvodkyně v průběhu kladla otázky, kterými nás nutila k zamyšlení nad touto problematikou. Žáci si tak porovnali poznatky získané ve škole na začátku tohoto školního roku se skutečností. Prohlídka končila malým testem s drobnou odměnou a pozváním ke skutečné návštěvě elektrárny.

Mgr. Olga Vojtíšková

• Výtvarná výchova online - 6.b

• Nejde o to distanční výuku jen přežít, ale také si ji užít. Třída 6.b dokázala, že to jde. Při online třídnických hodinách jsme se pustili do malby temperami. Inspiroval nás přírodopis, kde šesťáci právě probírají buňky. Jsme doma kvůli řádícím buňkám koronaviru, a tak jsme nemohli jinak, než je zkusit namalovat. Došlo však i na buňky kmenové. Ve fotogalerii posuďte, jak se 6.b povedly.

Mgr. Gabriela Rožec