• Milí žáci, rodiče, zákonní zástupci dětí a přátelé,
    přejeme Vám všem příjemné prožití letních prázdnin a těšíme se na setkání s Vámi v novém školním roce 2021/2022.

kolektiv zaměstnanců Boženy

• Výtvarné práce žáků 6.a

• Vedle distanční výuky a plnění školních povinností žáci 6.a nezaháleli a vytvořili několik povedených výtvarných prací. Rozvíjeli svoji fantazii a vyzkoušeli si hned několik výtvarných technik, například frotáž, proláž (též známá jako roláž) a zapouštění barev do vlhkého papíru. Věřím, že ve svém tvoření na chvilku zapomněli na vnější svět a nabrali síly k další pilné práci. Jsem ráda, že se o pár těchto prací mohu podělit také s Vámi.

Markéta Egreši, třídní učitelka 6.a

• Zamyšlení nad svým já ve 4. a 5. třídách

• V rámci distanční dramatické výchovy jsem zadala dětem vypracovat myšlenkovou mapu, která se zaměřuje na jejich osobu.
          Pro mnohé z nás není jednoduché hovořit nebo psát o sobě, o svých přáních, o svých úspěších či prohrách. I to však posiluje identitu dítěte, která se formuje především v mladším školním věku. Děti dle svého uvážení zpracovaly téma originálně a podle svých představ. Splnily tak své i mé očekávání  a jak sami uvidíte, jejich hodnoty a postoje jsou ovlivněné dnešní situací a dobou. Ráda se s nimi podělím o jejich životní radosti i strasti, přesně tak, jak to chodí i v reálném životě.
          Práce jsou povedené a ve fotogalerii je malá ukázka. Přeji Všem hodně sil a pozitivních dní v novém roce.

paní učitelka Eva S. a třídy 4.A, 4.B, 5. A a 5.B

• Školní kolo olympiády z českého jazyka

• Ani v ,,covidovém období" naši šikovní žáci nezahálejí a zapojují se do soutěží a olympiád, které jsou vyhlášené distanční formou. V prosinci proběhlo například školní kolo olympiády z českého jazyka, kterého se zúčastnilo 7 žáků osmých a devátých tříd. Nejúspěšnějšími řešiteli byli Matyáš Ženkl a Anna Burešová, kteří společně obsadili 1. místo a postupují do okresního kola. Na 2. místě se opět společně umístili Marie Chrudimská a Ondřej Valušek, na 3. místě Vilém Učík. Pro realizaci školního kola jsme využili naše prostředí Google Workspace, ve kterém jsme žákům nasdíleli zadání prostřednictvím Google Formulářů, do nichž mohli rovnou vkládat své řešení a vše jednoduše odeslat. Postupujícím gratulujeme a přejeme mnoho úspěchů v okresním kole a všem zúčastněným děkujeme.

Mgr. Tomáš Zika