• Litoměřická notička - podmínky pro vstup na koncert

Vážení návštěvníci,
    prosíme vás o dodržování podmínek stanovených Vládou ČR.

• Při příchodu do vnitřních prostor všech kulturních zařízení musí mít návštěvníci zakryté dýchací cesty respirátorem či rouškou a dále musí být všichni schopni prokázat splnění jedné z následujících podmínek vstupu:
      • doložit negativní RT-PCR test starý nejvýše 7 dní,
      • doložit negativní POC antigenní test starý nejvýše 72 hodin,
      • doložit prodělání laboratorně potvrzeného onemocnění covidem-19 v době ne delší než  180 dnů přede dnem konání akce,
      • aplikaci očkování proti covidu-19, přičemž od poslední dávky vakcíny (druhé u dvoudávkových vakcín, první u jednodávkových vakcín), musí uplynout nejméně 14 dní.
    • Upozorňujeme Vás, že kapacita sálu je omezena (150 návštěvníků).
    • Všichni účinkující budou otestováni.
    • Stejná pravidla platí i pro konání dalších koncertů v našem Varhanním sále jinými subjekty (spolky).

Děkujeme za pochopení a těšíme se na Vás.

Upozornění pro členy pěveckých sborů ZŠ B. Němcové, kteří nejsou žáky této školy!

Vážení přátelé, upozorňujeme  na nutnost testování u dětí, které jsou v našem sboru (a nejsou žáky naší školy). Rozvolňující opatření k 30.9. se bohužel na pěvecké sbory nevztahuje! Zpěváci, kteří nejsou z naší školy, budou potřebovat mít na zkoušky test, nebo být očkováni, nebo potvrzení o prodělané nemoci covid. Antigenní test nyní platí 7 dní. Test si mohou zpěváci přinést s sebou na zkoušku a před sbormistrem jej provést. Doufejme, že brzy bude opět plošné testování a tato povinnost odpadne.

PaedDr. Václav Hanč, Ph.D., ředitel

Starší upozornění

• Vítejte na online dni otevřených dveří - 28. ledna 14.00-17.00 hodin

• Připojit se můžete z počítače, notebooku, tabletu či chytrého mobilního telefonu. K dispozici Vám budou:

• ředitel školy PaedDr. Václav Hanč, Ph.D.,
          • zástupce ředitele Mgr. Josef Kupka,
          • zástupce ředitele Mgr. Martin Hrdina.

Připojíte se kliknutím na následující místnost (nebo zadáním kódu do aplikace Google Meet):

Můžete si prohlédnout fotografie školních učeben a družiny.

Další informace k připojení

• Pro připojení pomocí počítače budete potřebovat internetový prohlížeč - např. Google Chrome, Mozilla Firefox, Apple Safari nebo Microsoft Edge.
          • Pro připojení pomocí mobilu či tabletu se systémy Android nebo iOS budete potřebovat aplikaci Google Meet, zdarma dostupnou z Google Play či Apple App Store.

• Sněhuláčci ve 4.B

• Společné sněhové radovánky nás letos asi minou, ale my jsme si je udělali s dětmi alespoň online (no jak jinak v dnešní době). Děti se pustily do staveb a jak sami uvidíte, jejich fantazie a představivost je bujará. Je skvělé, že se děti do všeho zapojují alespoň takto na dálku a sdílí s námi jejich zimní radovánky. Snad se vám naše stavbičky budou líbit a třeba i pro vás budou malou inspirací.

Čtvrtábéčko s paní učitelkou Evčou

• Výtvarné práce žáků 6.a

• Vedle distanční výuky a plnění školních povinností žáci 6.a nezaháleli a vytvořili několik povedených výtvarných prací. Rozvíjeli svoji fantazii a vyzkoušeli si hned několik výtvarných technik, například frotáž, proláž (též známá jako roláž) a zapouštění barev do vlhkého papíru. Věřím, že ve svém tvoření na chvilku zapomněli na vnější svět a nabrali síly k další pilné práci. Jsem ráda, že se o pár těchto prací mohu podělit také s Vámi.

Markéta Egreši, třídní učitelka 6.a

• Zamyšlení nad svým já ve 4. a 5. třídách

• V rámci distanční dramatické výchovy jsem zadala dětem vypracovat myšlenkovou mapu, která se zaměřuje na jejich osobu.
          Pro mnohé z nás není jednoduché hovořit nebo psát o sobě, o svých přáních, o svých úspěších či prohrách. I to však posiluje identitu dítěte, která se formuje především v mladším školním věku. Děti dle svého uvážení zpracovaly téma originálně a podle svých představ. Splnily tak své i mé očekávání  a jak sami uvidíte, jejich hodnoty a postoje jsou ovlivněné dnešní situací a dobou. Ráda se s nimi podělím o jejich životní radosti i strasti, přesně tak, jak to chodí i v reálném životě.
          Práce jsou povedené a ve fotogalerii je malá ukázka. Přeji Všem hodně sil a pozitivních dní v novém roce.

paní učitelka Eva S. a třídy 4.A, 4.B, 5. A a 5.B