• Čtvrťáci chtějí získat průkaz mladého cyklisty!

• Jen pár dní po přivítání ve školních lavicích již usilujeme o to stát se dobrými cyklisty, kteří budou bezpečně jezdit po dopravních komunikacích.
          Na dopravním hřišti nás pan lektor seznámil s povinným a doporučeným vybavením jízdního kola. Poté nás rozdělil do třech skupin. Každá se zabývala něčím jiným. Jedna skupinka měla zkušební jízdy, druhá se zdokonalovala ve znalosti dopravních značek a třetí, skupinka chodců, trénovala přecházení vozovky a chování na chodnících v blízkosti silnic. Celé dopoledne bylo velice zábavné a hlavně poučné. Velkou odměnou pro nás byla pochvala pana lektora a paní učitelky. Prý bychom jízdy zvládli úplně všichni. Máme radost z každého úspěchu. No a vy se pak nebudete muset bát, pustit nás na silnice a budete vědět, že budeme chránit sebe i ostatní účastníky dopravy. Když budeme pilně trénovat, třeba nás jednou uvidíte i na Tour de France ve žlutém trikotu. Popřejme si hodně najetých bezpečných kilometrů.

Vaši čtvrťáci s paní učitelkou Evou

• Hygienická pravidla pro nový školní rok na Boženě

• Vážení rodiče!
          Zdravíme Vás před zahájením nového školního roku a jsme rádi, že jej můžeme začít běžným způsobem (i když s určitými hygienickými pravidly). Škola už je plně připravena na dodržení zvýšených hygienických požadavků.
          V souvislosti s nimi Vás chceme požádat, abyste se seznámili s manuálem MŠMT, podle kterého bude i naše škola od září fungovat a který je zveřejněn zde.

Nejdůležitější dle našeho mínění je:

• Neposílat dítě s příznaky virového onemocnění do školy.
          • Pokud se příznaky virového onemocnění objeví v průběhu dne, budeme Vás kontaktovat a bude nutné, abyste si jej urychleně vyzvedli a informovali jeho ošetřujícího lékaře.
          • Chceme Vás požádat, aby Vaše děti měly s sebou v tašce (a v igelitovém obalu) roušku - ta není ve škole povinná, použili bychom ji jen v případě potřeby.

Děkujeme Vám za podporu a těšíme se na spolupráci!

PaedDr. Václav Hanč, PhD., ředitel školy