• Litoměřická notička - podmínky pro vstup na koncert

Vážení návštěvníci,
    prosíme vás o dodržování podmínek stanovených Vládou ČR.

• Při příchodu do vnitřních prostor všech kulturních zařízení musí mít návštěvníci zakryté dýchací cesty respirátorem či rouškou a dále musí být všichni schopni prokázat splnění jedné z následujících podmínek vstupu:
      • doložit negativní RT-PCR test starý nejvýše 7 dní,
      • doložit negativní POC antigenní test starý nejvýše 72 hodin,
      • doložit prodělání laboratorně potvrzeného onemocnění covidem-19 v době ne delší než  180 dnů přede dnem konání akce,
      • aplikaci očkování proti covidu-19, přičemž od poslední dávky vakcíny (druhé u dvoudávkových vakcín, první u jednodávkových vakcín), musí uplynout nejméně 14 dní.
    • Upozorňujeme Vás, že kapacita sálu je omezena (150 návštěvníků).
    • Všichni účinkující budou otestováni.
    • Stejná pravidla platí i pro konání dalších koncertů v našem Varhanním sále jinými subjekty (spolky).

Děkujeme za pochopení a těšíme se na Vás.

Upozornění pro členy pěveckých sborů ZŠ B. Němcové, kteří nejsou žáky této školy!

Vážení přátelé, upozorňujeme  na nutnost testování u dětí, které jsou v našem sboru (a nejsou žáky naší školy). Rozvolňující opatření k 30.9. se bohužel na pěvecké sbory nevztahuje! Zpěváci, kteří nejsou z naší školy, budou potřebovat mít na zkoušky test, nebo být očkováni, nebo potvrzení o prodělané nemoci covid. Antigenní test nyní platí 7 dní. Test si mohou zpěváci přinést s sebou na zkoušku a před sbormistrem jej provést. Doufejme, že brzy bude opět plošné testování a tato povinnost odpadne.

PaedDr. Václav Hanč, Ph.D., ředitel

Starší upozornění

• Uvítání nových prvňáčků

Milí žáci, rodiče, prarodiče a další přátelé naší školy,

srdečně Vás zveme na slavnostní uvítání našich nových žáků! Bude se konat v amfiteátru na našem školním hřišti dne 1. září 2021 v 8.00 hod.

Program:

• slavnostní uvítání nových prvňáčků ředitelem školy
          • vystoupení klučičího přípravného pěveckého sboru
          • představení třídních učitelek a vychovatelek školní družiny
          • informace pro rodiče, žáci - prohlídka tříd

Při nepříznivém počasí se přivítání uskuteční ve Varhanním sále školy, ale v tom případě s ochranou dýchacích cest.

PaedDr.Václav Hanč, PhD, ředitel

• Přípravy na nový školní rok

• Milí přátelé, zdravíme Vás před zahájením nového školního roku 2021/2022! U nás na Boženě probíhají závěrečné přípravy na vyučování a my všichni doufáme, že ten letošní školní rok bude oproti tomu minulému „normální” a že budeme moci trávit s Vašimi dětmi celý školní čas! Už teď vymýšlíme, čím bychom nový školní rok ozvláštnili, aby vyučování bylo ještě účinnější a zábavnější. Moc Vám děkujeme za pochopení situace, kterou prožíváme v souvislosti s testováním. Víte, že opatření, která jsou proti šíření viru, jsme si nevymysleli a že je musíme dodržovat. V příloze této zprávy je dokument MŠMT, který určuje, jak mají školy postupovat vzhledem ke Covid-19. Na naší škole budeme v souladu s tímto materiálem a budeme realizovat screeningové testování žáků - 1., 6. a 9. září, (prvňáčky budeme testovat až 2.9.). Dále upozorňujeme na povinnost nošení ochrany dýchacích cest ve společných prostorech školy. Věřme, že opatření budou účinná a dočasná. Krásný nový školní rok!

Srdečně zdraví V. Hanč a kol.

• Běh v parku - 2021

• Ve středu 9.6. se v parku Jiráskovy sady uskutečnil dětský závod Běh v parku. Ze školní družiny běželo 106 dětí z 1.-3. tříd. Před startem dostal každý připínací placku s názevem soutěže a logem. Běžci startovali po trojicích. Všichni soutěžili s velkým nasazením a odhodláním a doběhli bez zranění. Vyhodnocení nebylo jednoduché, časy některých závodníků se lišily doslova o vteřiny. Byla udělena i cena fair play za ochotu. Jeden ze závodníků pomohl svému soupeři, kterému docházely síly, doběhnout do cíle, čímž se vzdal své šance na vítězství. Po vyhodnocení na každé dítě čekala sladká odměna. Děti si soutěž užily. Můžete se podívat do fotogalerie.

František Kapusta a Tereza Fibichová

• 9.a tvoří hudební nástroje

• Žáci 9.a v rámci online výuky fyziky probírali teorii o zvukových jevech a vyzkoušeli si tvorbu jednoduchých hudebních nástrojů. Úkolem bylo vyrobit je z běžně dostupných materiálů, naladit a zahrát jednoduchou písničku. Vznikly tak nástroje strunné, bicí i dechové. Některé výsledky si můžete prohlédnout ve fotogalerii.

Mgr. Olga Vojtíšková