Důležité informace o provozu školy po 12. dubnu 2021 (rozvrhy hodin, testování žáků, prezenční a distanční výuka) - čtěte zde.

• Vzlínání barev - 2.b

• Po Velikonocích si 2.b zkusila on-line pokus - vzlínání barev. Při pokusu lze využít barvy, které zbyly od barvení vajec. Do tří sklenic se rozpustí barvy: červená, žlutá a modrá. Mezi jednotlivé sklenice s barvami se postaví sklenice prázdná. Celkem 6 sklenic. Barvy se propojí stočenými papírovými kapesníčky. Do prázdných nádob odkapává barva smíchaná - fialová, zelená, oranžová. Červená a modrá totiž vytvoří fialovou barvu, žlutá a modrá vytvoří zelenou barvu, žlutá a červená se smísí do oranžové barvy. Toto je výsledek. Podrobný návod najdeš na YouTube: Kája a Bambuláček.

Mgr. Jana Leníková

• Naše Litoměřická

Václav Hanč, ředitel školy

• Distanční výuka literatury

• Hodiny literatury jsme si s deváťáky zpestřili tvořivou prací. Podle návodu autora Tristana Tzary Jak vytvořit dadaistickou báseň jsme se sami stali tvůrci. Vznikly zajímavé kaligramy. Kaligram je dílo, jehož písmena nebo celá slova jsou uspořádaná do obrazce, který vyjadřuje téma textu samotného. Podívejte se, co jsme vytvořili. Některá díla jsou vskutku zdařilá a dala by se měřit s umělci 1. poloviny 20. století, o kterých jsme se učili.

Mgr. Miloslava Šlechtová

Počet návštěv: 2038328