Důležité informace o provozu školy po 12. dubnu 2021 (rozvrhy hodin, testování žáků, prezenční a distanční výuka) - čtěte zde.

• Šikulky ze 4.B

• I v této nelehké době mohou vznikat takové krásné práce, o které se chci s vámi podělit. S mými čtvrťáčky jsem začala ve škole tvořit lapbook na téma živá příroda. Bohužel nás nemilá situace vyhnala ze školních lavic, a tak si děti tuto knihu dotvářejí doma na základě informací, které si předáváme online výukou. Jsou moc šikovné a zaslouží si velkou pochvalu. Věřím, že i vás potěší tyto krásné práce.

Čtvrtábéčko s paní uč. Evčou

• Stmelovací den 6.a

• Dnešní slunečný den jsme společně strávili stmelováním třídního kolektivu na Střeleckém ostrově. Dozvěděli jsme se o sobě nové informace, které nás leckdy překvapily. Při plnění úkolů, kdy jsme tvořili živá sousoší (a někteří na to šli skutečně od lesa :-) ) a přecházeli po kamenech přes řeku, jsme se nejen společně pobavili, ale také důkladně protáhli. I když jsme nebyli v plném počtu, den se zdařil a my se těšíme, jak své vztahy utužíme v květnu na ozdravném pobytu. Na druhém stupni nás čeká jistě plno práce, ale věříme, že i zábavy. Děkujeme panu učiteli Zikovi za přípravu a vedení aktivit.

třída 6.a

• Stmelovací den 6.b

Seznamovací pobyt jsme museli odložit a tak tak si naše třída uspořádala stmelovací den na Střeleckém ostrově. Tvořili jsme živá sousoší, přecházeli vodu přes kameny a zjišťovali, jak dobře se známe. Nechyběla nám dobrá nálada, nadšení ani trpělivost. V květnu bychom rádi zkusili, zda spolu vydržíme i celý týden. Věříme, že covid už nám druhý pokus nezkazí. Základy jsme postavili a před sebou máme 4 roky spolupráce. Držme si palce. Děkujeme panu učiteli Zikovi za přípravu tohoto dne.

třída 6.b.

• Září ve 4.B aneb my se do toho opět ponoříme

• Rozjezdy nejsou jen pro hvězdy. Pro nás, žáčky čtvrťáčky, není rozjezd po tak dlouhé době až tak jednoduchý. Avšak, aby byl příjemnější, připravuje pro nás paní učitelka s paní asistentkou spoustu aktivit venku a také volí zábavné formy vyučování, aby nás hned v začátku neodradily.
              V září jsme využili krásných podzimních dnů ve výuce geometrie. Hledali jsme zástupce těles v našem okolí a také sestavovali rovinné obrazce. Ani jiné předměty jsme však neošidili. Venku jsme si užili i vlastivědu, ve které se seznamujeme s časovou osou a s časovými údaji.
          V přírodovědě jsme odhalili, co patří do neživé přírody a také vše prozkoumali v okolí naší školy.
              Novinkou pro nás byly čtenářské dílny, které realizujeme v naší útulné čítárně. Pracujeme s vlastními knížkami a dozvídáme se o postavách a prostředí příběhu to, co jsme si před tím ani neuvědomovali.
              Společně jsme také oslavili příchod podzimu. Přišli jsme do školy oblečeni v jeho barvách. Někteří z nás si připravili povídání o podzimní rovnodennosti, jiní zjistili jaké se slaví svátky a kteří malíři ztvárnili podzim. V českém jazyce jsme sestavili z přeházených písmen slovo listopad a z jejich písmen pak další slova. Slovo list jsme užili jako slovo mnohoznačné ve větách. Podle hmatu jsme odhalovali podzimní přírodniny. V matematice jsme řešili početní řetězce v barvách podzimu. Jak se nám vše dařilo a jak nás vše bavilo, to o nás vypoví obrázky, které jsme tvořili z nasbíraných přírodnin a také fotografie, které si určitě prohlédněte.
          Přejeme krásné podzimní dny.

Vaše čtvrtábéčko s paní učitelkou Evčou a asistentkou Blankou

Počet návštěv: 1995127