• Školní kolo olympiády z českého jazyka

• Ani v ,,covidovém období" naši šikovní žáci nezahálejí a zapojují se do soutěží a olympiád, které jsou vyhlášené distanční formou. V prosinci proběhlo například školní kolo olympiády z českého jazyka, kterého se zúčastnilo 7 žáků osmých a devátých tříd. Nejúspěšnějšími řešiteli byli Matyáš Ženkl a Anna Burešová, kteří společně obsadili 1. místo a postupují do okresního kola. Na 2. místě se opět společně umístili Marie Chrudimská a Ondřej Valušek, na 3. místě Vilém Učík. Pro realizaci školního kola jsme využili naše prostředí Google Workspace, ve kterém jsme žákům nasdíleli zadání prostřednictvím Google Formulářů, do nichž mohli rovnou vkládat své řešení a vše jednoduše odeslat. Postupujícím gratulujeme a přejeme mnoho úspěchů v okresním kole a všem zúčastněným děkujeme.

Mgr. Tomáš Zika