• Krajské kolo regionální soutěže pěveckých sborů se bude konat 3. května 2024 na naší škole, viz stránky hudebního festivalu Litoměřická notička

• Hledáme učitele(ku) Čj a Nj

• Naše škola přijme učitele(lku) českého a německého jazyka.

• Nástup od září 2024.
          • Zájemci se mohou hlásit v ředitelně školy nebo telefonicky - 731 106 347.

Václav Hanč, ředitel školy

• Naše škola bojovala na prestižní soutěži Eurorebus!

• Během celého školního roku žáci druhého stupně tvrdě trénovali a soutěžili, až se nakonec dostali do krajského kola vědomostní soutěže Eurorebus. Ta se konala v neděli 14. dubna a  byla místem, kde se potkalo špičkové myslitelství a soutěživost. A naše škola byla uprostřed toho všeho!
          Účast v soutěži Eurorebus je na naší škole tradicí, která přináší nejen vzrušení, ale i možnost prokázat své vědomosti v přírodovědě, historii, kultuře, politice a obecném povědomí. Soutěž, jejímž hlavním partnerem je společnost E.ON, klade důraz na širokou škálu znalostí a schopností.
          V kategorii 6.–7. tříd jsme obsadili skvělé šesté a desáté místo! Naši reprezentanti jednotlivých tříd předvedli vynikající týmovou práci, která je důkazem jejich schopností a odhodlání. Zvláštní uznání patří panu učiteli Fibichovi, který se zasloužil o zapojení naší školy do této soutěže.
          Děkujeme všem, kteří se na tomto úspěchu podíleli, a gratulujeme našim reprezentantům k vynikajícím výkonům!
          Jsme pyšní!

Za tým zeměpisářů,
          Alena Janoušková

• Božena není jen hudební základka

• Naše škola není jen „hudební“ základkou. Nyní se připravujeme na zápis do 1. tříd. Jsme známí mj. svou orientací na estetické předměty a jazyky a máme dva pěvecké sbory, které reprezentují ve světě – dívčí sbor Puellae cantantes a chlapecký Páni kluci.

Svým žákům nabízíme celkový harmonický rozvoj osobnosti. Díky půlení tříd v řadě předmětů jsme školou s výrazným individuálním přístupem. Úspěšně využíváme tandemové výuky - v matematice a fyzice. Vyučujeme 4 cizí jazyky, máme školní sportovní klub aj. Výuka digitálních technologií je na vysoké úrovni, vždyť vyučující informatiky vzdělává učitele z jiných škol a předává jim své zkušenosti. Pro malé děti máme přátelskou a zábavnou školní družinu a pro starší žáky ve spolupráci s DDM Rozmarýn školní klub. V současné době se můžete objednávat k zápisu do 1. tříd.

PaedDr. Václav Hanč, Ph.D., ředitel