•  (Starší upozornění)

• Páťáci hrají pohádky

• V tomto týdnu se uskutečnila představení tříd pro spolužáky a rodiče. Třída 5.a uvedla výpravnou pohádku Perníkář Kornoutek a autorskou hru Vražda-nevražda, kterou sepsala a se svými spolužáky upravila Žofie Žoncová.
          Ve třídě 5.b si žáci připravili dvě pohádky - klasickou Popelku a méně známý příběh Dva tovaryši.
          Těší nás, že všichni své role parádně zahráli. A i přes to, že někteří žáci účinkovali poprvé. Předmět dramatická výchova vyučujeme ve 4. a 5. ročníku. Vystoupení tak bylo završením naší vzájemné spolupráce.

Petra Jenčková a Martin Hrdina

• Šestky si podmanily IQ-Landii

• Naše šesté třídy se vydaly se svými milovanými třídními učitelkami do magického světa a IQ-Landie.

Ráno, hned po zazvonění, se u kina Máj shromáždili šestáci, připraveni čelit výzvám IQ-Landie. S vědomím, že je čeká den plný zábavy, nastoupili do autobusu směr Liberec. Jen co vešli do IQ-Landie, rozprchli se jako vlaštovky. Někteří hned zamířili k horské dráze, která se bláznivě točila, zatímco jiní neodolali měsíční chůzi na speciální dece!

Naše učitelky, paní Janoušková a Jirásková i s paní asistentkou Blankou, po celý den vypadaly, že si vzaly magický elixír trpělivosti, dohlížely na všechny s úsměvem a objevovaly atrakce společně s dětmi! Video o si můžete již nyní pustit na našem školním Instagramu!

A největší hit? Jednoznačně vodní svět! Šplouchání, smích a cákání bylo slyšet na kilometry daleko. Když se chlapci snažili nenamočit, zjistili, že fyzikální zákony nelze obejít ani v IQ-Landii. Nicméně, smích a radost z jejich pokusů nás také rozesmál.

Společné zážitky jsou tím největším pokladem, který můžeme mít. Děkujeme všem, kdo se podíleli na organizaci tohoto dne, a těšíme se na další dobrodružství, které nás čeká do konce roku!

Mgr. Michal Štefan

• 416735797, 739381391