•  (Starší upozornění)

• Etnoden 2024

• V pátek 31. května, proběhl další ročník úspěšného projektového dne Boženy, byl plný zábavy, poučení a nových zážitků, které přinesly radost všem našim žákům. Děti měly jedinečnou příležitost sestavit si svůj vlastní rozvrh a zúčastnit se aktivit, které je nejvíce zaujaly. Výběr byl opravdu pestrý, a každý si mohl najít to své.

V laboratoři, pod vedením Terezy Kývalové a Tomáše Váchy, se žáci učili vyrábět čokoládu, kterou si následně mohli odnést domů. V kuchyni, pod vedením šéfkuchařky Martiny Agstenové, proběhla soutěž o nejchutnější palačinku, kterou si žáci sami upekli. Ve třídě 3.A si žáci mohli zkusit zdobení staročeských perníčků, které pro ně s láskou upekla Jíťa Vaňková. Po sladkém mlsání mohli žáci vyrazit na hřiště, kde pod vedením Evy Svobodové skákali na sedmimílových botách do rytmu pop-music. Následovat mohl třeba odpočinek v podobě různých aktivit: četba vlastní knihy, tvoření mandaly, malba kamínků, skládání origami nebo navlékání korálků.
          Šachový turnaj, který vedla Jitka Putnarová, přilákal mnoho žáků, kteří se zapojili do strategických her a rozvíjeli své logické myšlení. Mezi dalšími společenskými hrami nechyběly populární Dixit, Osadníci z Katanu, dáma a další. Pavlína Živcová naučila naše děti základní kroky country tanců, které jsme si společně zatančili, zatímco Miluška Šlechtová zrelaxovala žáky při tibetské masáži. Atmosféra byla plná radosti, klidu i pohybu. Alena Janoušková vedla cvičení zaměřená na správné protažení těla a relaxaci, což bylo skvělým zpestřením dne. Jana Leníková vedla skupinu žáků na lov kešek do blízkého okolí a Pavel Vrána učil správnou techniku hry petanque. Kreativní dílny nabízely výrobu lapačů snů a vonných solí, kde si děti mohly vytvořit krásné a voňavé památky na tento den.

Byla to nezapomenutelná akce plná nových zkušeností a radosti z objevování. Děkujeme všem pedagogům za jejich vedení a organizaci aktivit, velké dík patří i členům ETNO-týmu, který celoškolní projekt každoročně organizuje. Rovněž děkujeme všem zapojeným žákům za jejich nadšení a aktivní přístup. Těšíme se na další společné akce! Krásný zbytek školního roku!

Mgr. Michal Štefan

• Teambuilding v 8.a

• V průběhu 23.-24. května jsme plnili v týmech náročné úkoly. Vylezli jsme na horolezeckou stěnu, prolezli temným labyrintem, zdolali lanovou dráhu v oblacích a korunách stromů, na střelnici pod vedením instruktorů jsme stříleli z různých zbraní na terč. V dobrodružné terénní hře jsme řešili pestré úkoly, dostali jsme se při ní i na tajemná místa (např. do zvonice historické věže). Družnou atmosféru jsme si užili u opékání buřtů a při nocování v klubovně. Vyvrcholením programu bylo sjíždění divoké vody na raftu a překonání vodního toku. Vyhodnocení vítězných týmů bylo fajn, ale všichni jsme se nakonec shodli, že jsme překvapili a překonali hlavně sami sebe, posílili svou sebedůvěru a chuť ke sportu. Akci pro nás připravila naše třídní učitelka D. Příhodová s roudnickými skauty a konala se v rámci projektu OP JAK.

Tonda Chovanec a Ela Paclíková, žáci 8.a

• Koncert nejmenších sborových talentů

• V pátek 10. 5. naše škola ožila radostnými tóny hudebního koncertu přípravných sborů, a to ve velkém stylu! Dívčí sbor Sedmikrásky a chlapecký sbor Dráčci z prvních ročníků nám předvedly, že talent se může skrývat v každém věku. Tyto mladé hvězdičky zpívaly s takovým nadšením, že by jim mohl závidět i profesionální operní pěvec!

Koncert zahájila hrou na akordeon naše talentovaná virtuoska Adina Ladová, žákyně 5. ročníku, která bravurně zahrála několik skladeb od legendární Radůzy. Její vystoupení bylo tak působivé, že publikum složené z žáků prvního stupně ani nedutalo a po skončení sál div nepadl hlučným potleskem.

Radost a nadšení ze zpěvu bylo cítit v každém koutě sálu, a to nejen díky výkonům našich prvních ročníků, ale především díky vřelému přijetí, které jim poskytli jejich kamarádi, učitelé, rodinní příslušníci a přátelé školy.

Děkujeme všem účinkujícím za krásné dopoledne plné hudby. Už teď se nemůžeme dočkat dalších vystoupení, která nás čekají v průběhu následujícího měsíce. Nezapomeňte sledovat naše školní stránky, Instagram a Facebook.

Bravo, malí hudebníci, bravo!

Mgr. Michal Štefan

• 416735797, 739381391