• Výsledky zápisu do prvních tříd pro školní rok 2022/2023

Vážení rodiče a zákonní zástupci budoucích prvňáčků,

velice si vážíme Vašeho zájmu o naši školu. Všem přijatým gratulujeme a ostatním se omlouváme. Bohužel jsme nemohli z kapacitních důvodů vyhovět všem.

(Starší upozornění)

• Štafetový běh

• Ve čtvrtek 28. dubna se uskutečnil v Lovosicích na atletickém stadionu okresní přebor Štafetového běhu. Naši školu reprezentovalo 16 chlapců a děvčat ze 3.-5. ročníku. Závodníci běželi ve dvou štafetách 8 x 100 m. Doplňkovou soutěží byl hod medicinbalem a skok z místa. V konkurenci 10 škol se naši závodníci neztratili a obsadili pěkné 5. místo. Všem děkujeme za reprezentaci školy a přejeme hodně dalších sportovních úspěchů.

• Den Země 2022

• V pátek 22.4.2022 měla svůj den Země a my s ní! Tento projektový den je u nás již tradiční a všichni se na něj těšíme. Děti se věnovaly různým činnostem, aby se dozvěděly jak pomoci naší planetě a jak se k ní chovat zodpovědně.
          Naši nejmenší - prvňáčci prozkoumávali okolí, vystoupali na Radobýl a během cesty nejen plnili řadu úkolů, ale ještě zvládli sbírat odpadky.
          Druháčci se vydali do přírody pozorovat a sbírat rostliny, z kterých pak tvořili svůj první herbář.
          Pro třeťáky byla připravena beseda s včelařem, děti se nejen dozvěděly o důležitosti včel a zajímavosti o nich, ale také si vyrobily plástev a včelku recyklací materiálů.
          Čtvrté třídy se vyrazily k Pokratickému rybníku, kde pro ně ekologické středisko Sever připravilo badatelský program Život v rybníce, děti pozorovaly vodní živočichy a dozvěděly se i o samočistících schopnostech vody.
          Třídění odpadu by mělo již neodmyslitelně patřit do běžného života, proto páté třídy mapovaly kontejnery ve městě a navštívily i sběrný dvůr.
          Šesťáci měli za úkol zmapovat okolí naší nejvyšší hory Českého středohoří - Milešovky. Poznávali živočichy i rostliny v jejím okolí a zamýšleli se nad tím, co by mohli udělat oni sami k ochraně přírody.
          Co chceme chránit, musíme znát! A sedmáci toho znají spoustu, dokázali to i na projektu potravní závislosti, který vyrobili. Následovala exkurze v Dílně ručního papíru, kde si vyzkoušeli vyrobit i svůj vlastní papír.
          Vodu k životu potřebujeme, byli jste se podívat jak probíhá její čištění? Naši osmáci již ano, navštívili ČOV, dozvěděli se novinky ze světa vodních ekosystémů a vše zpracovali do velkého týmového projektu.
          Žáci devátých ročníků neměli úkol lehký, uklízeli okolí Litoměřic, ale určitě si dobře rozmyslí odhození odpadků jinam než do koše, když si čištění přírody vyzkoušeli na vlastní kůži. Za odměnu navštívili zahrady CHKO, kde pro ně byly připraveny různé ekologické aktivity.

Den nabitý na informace, zážitky, zkušenosti, ale i týmovou práci, se prostě vydařil a to nejen díky krásnému počasí, které nám letos přálo. Moc děkujeme za skvělou přípravu našemu „ekotýmu” − paní učitelce Romaně Loskotové, Aleně Janouškové a panu učiteli Petru Svobodovi

• Školní kolo recitační soutěže 1. stupně

• Ve středu 6.4. 2022 se u nás konalo školní kolo recitační soutěže žáků prvního stupně. Zájem o účast byl velký a výkony dětí úžasné! 💖

Porota to neměla vůbec jednoduché, ale rozhodnout musela. Nejčastěji recitovanou autorkou byla Ester Stará, jejíž básničky děti hodně baví. Moc gratulujeme vítězům! Všem dětem děkujeme za účast a paním učitelkám za přípravu krásné soutěže.

Vítězové dle kategorií:

• 2. třídy
            • 1. Miriam Illichmannová
            • 2. Nikol Bludská
            • 3. Jiří Jenček
          • 3. třídy
            • 1. Adina Ladová
            • 2. Andrea Tupcová, Žofia Žoncová
            • 3. Tereza Magdaléna Hrdinová
          • 4. třídy
            • 1. Kristýna Brejchová
            • 2. Mariana Žižková, Natálie Munčinská
            • 3. Agáta Nevrtalová
          • 5. třídy
            • 1. Zuzana Štěrbová
            • 2. Justýna Chytilová
            • 3. Magdaléna Illichmannová

• 10. ročník Přeboru litoměřických škol na veslařských ergometrech

• Ve středu 30.3. se 18 chlapců a děvčat z naší školy zúčastnilo 10. ročníku Přeboru litoměřických škol na veslařských ergometrech. Ve velké konkurenci ostatních litoměřických škol se neztratili a řada z nich získala velmi pěkné umístění.

• 1. místo Lilien Marschallová (4.b)
          • 2. místo Marie Mačajová (4.a)
          • 3. místo Alice Veselá (6.b)
          • 3. místo Daniel Kopřiva (6.b)
          • 1. místo Leontýna Bortčová (7.a)
          • 1. místo David Filip (8.b)

Všem zúčastněným děkujeme za vzornou reprezentaci školy a medailistům blahopřejeme k skvělému výsledku. Můžete se podívat do fotogalerie.

Romana Cabalková