• Časté dotazy ohledně připojení k online výuce

• Jak se přihlásím do učebny Google Classroom?
            Přihlásím se pomocí pozvánky zaslané vyučujícím na můj školní e-mail. Postup je názorně popsán např. v tomto dvouminutovém videu.
          • Kde najdu odkazy na online hodiny (videokonference Google Meet)?
            V každé učebně v záhlaví kurzu bude uveden příslušný odkaz, podobně jako na tomto obrázku.
          • Který webový prohlížeč potřebuji pro připojení k učebně a k videokonferenci?
            Google garantuje spolehlivou funkčnost v těchto prohlížečích: Chrome, Firefox, Safari, Edge.
          • Nemám k dispozici počítač. Jak se připojím z tabletu nebo mobilního telefonu se systémem Android či iOS?
            Pomocí zdarma dostupných aplikací Google Classroom a Google Meet, které si nainstaluji z příslušného obchodu Google Play či Apple App Store.
          • Jsem na Boženě nový(á) a chtěl(a) bych se o učebně dozvědět více.
            Můžeš se podívat např. na videa ze stránky Grow with Google, která popisují práci s aplikacemi z pohledu žáků.
      • Šikulky ze 4.B

• I v této nelehké době mohou vznikat takové krásné práce, o které se chci s vámi podělit. S mými čtvrťáčky jsem začala ve škole tvořit lapbook na téma živá příroda. Bohužel nás nemilá situace vyhnala ze školních lavic, a tak si děti tuto knihu dotvářejí doma na základě informací, které si předáváme online výukou. Jsou moc šikovné a zaslouží si velkou pochvalu. Věřím, že i vás potěší tyto krásné práce.

Čtvrtábéčko s paní uč. Evčou

• Stmelovací den 6.a

• Dnešní slunečný den jsme společně strávili stmelováním třídního kolektivu na Střeleckém ostrově. Dozvěděli jsme se o sobě nové informace, které nás leckdy překvapily. Při plnění úkolů, kdy jsme tvořili živá sousoší (a někteří na to šli skutečně od lesa :-) ) a přecházeli po kamenech přes řeku, jsme se nejen společně pobavili, ale také důkladně protáhli. I když jsme nebyli v plném počtu, den se zdařil a my se těšíme, jak své vztahy utužíme v květnu na ozdravném pobytu. Na druhém stupni nás čeká jistě plno práce, ale věříme, že i zábavy. Děkujeme panu učiteli Zikovi za přípravu a vedení aktivit.

třída 6.a