• Ve čtvrtek 25. dubna 2024 se budou konat třídní schůzky:

• výbor rodičů od 16.00 hodin,
    • 1. supeň od 17.00 hodin,
    • 2. stupeň od 18.00 hodin.

V úterý 30. dubna 2024 odpadá z provozních důvodů odpolední klub Rozmarýn II.

Výsledky zápisu do 1. tříd budou zveřejněny 3. května 2024 odpoledne.

Krajské kolo regionální soutěže pěveckých sborů se bude konat 3. května 2024 na naší škole, viz stránky hudebního festivalu Litoměřická notička

• Logická olympiáda

• V pátek 3. listopadu pokračuje krajským kolem 16. ročník soutěže Logické olympiády, kterou organizuje Mensa ČR. Zvláštností je, že se nejedná o znalostní soutěž, ale je zaměřena především na schopnost samostatného logického uvažování. Tato soutěž se těší stále větší oblibě, o čemž svědčí každým rokem narůstající počet registrovaných účastníků. Letos se zaregistrovalo celkem 101 296 soutěžících z 3 986 škol z celé České republiky.

Těší nás, že se do krajského kola po absolvování nominačního kola v kategorii B (druhý stupeň ZŠ a odpovídající ročníky víceletých SŠ), ve kterém žáci on-line řeší různé úlohy, probojoval i žák naší školy Lukáš Zigler ze 6.a. Lukášovi gratulujeme a přejeme mu mnoho zdaru.

Mgr. Jitka Putnarová

• Mediální den - 2023

• První listopadový den ovládla Boženu média všeho druhu, tištěná i digitální. Ve hře bylo divadlo, kino, rádio, muzeum, děti také navštívily knihovnu, galerii a pracovaly s filmem. Jak se všechno mohlo zvládnout za jeden den? Třídy si jednotlivá média rozdělily a příští rok si je zase vystřídají. Jak se Mediální den v Litoměřicích, Praze a Ústí nad Labem vydařil, uvidíte ve fotogalerii.

• Česká vlajka na školním hřišti

• Žáci 1.stupně dnes vytvořili k blížícímu se státnímu svátku naši vlajku. Připomněli si tak vznik samostatného Československa.

• Den D

Dne 3.10. 2023 prožila Božena svůj Den D… Den divočiny. Na tento projektový den se už všichni těšili. Jeho náplň je atraktivní protože v sobě spojuje témata z přírodovědy a vlastivědy. Děti pracují na projektech, účastní se výletů a aktivit ve skupinách vytvořených z různých tříd. Druháci měli pohádkový les, který pro ně připravila 9.a a čtvrťáci měli dopravní výchovu, při které pomáhala 9.b. Třetí, šesté a osmé ročníky pracovaly společně na projektech o zvířatech a páté a sedmé třídy byly na výletech v okolí Litoměřic. Všichni se toho hodně dozvěděli a pěkně spolu napříč třídami spolupracovali.

Dr. V. Hanč, ředitel