• Sněhuláčci ve 4.B

• Společné sněhové radovánky nás letos asi minou, ale my jsme si je udělali s dětmi alespoň online (no jak jinak v dnešní době). Děti se pustily do staveb a jak sami uvidíte, jejich fantazie a představivost je bujará. Je skvělé, že se děti do všeho zapojují alespoň takto na dálku a sdílí s námi jejich zimní radovánky. Snad se vám naše stavbičky budou líbit a třeba i pro vás budou malou inspirací.

Čtvrtábéčko s paní učitelkou Evčou

• Výtvarné práce žáků 6.a

• Vedle distanční výuky a plnění školních povinností žáci 6.a nezaháleli a vytvořili několik povedených výtvarných prací. Rozvíjeli svoji fantazii a vyzkoušeli si hned několik výtvarných technik, například frotáž, proláž (též známá jako roláž) a zapouštění barev do vlhkého papíru. Věřím, že ve svém tvoření na chvilku zapomněli na vnější svět a nabrali síly k další pilné práci. Jsem ráda, že se o pár těchto prací mohu podělit také s Vámi.

Markéta Egreši, třídní učitelka 6.a

• Zamyšlení nad svým já ve 4. a 5. třídách

• V rámci distanční dramatické výchovy jsem zadala dětem vypracovat myšlenkovou mapu, která se zaměřuje na jejich osobu.
          Pro mnohé z nás není jednoduché hovořit nebo psát o sobě, o svých přáních, o svých úspěších či prohrách. I to však posiluje identitu dítěte, která se formuje především v mladším školním věku. Děti dle svého uvážení zpracovaly téma originálně a podle svých představ. Splnily tak své i mé očekávání  a jak sami uvidíte, jejich hodnoty a postoje jsou ovlivněné dnešní situací a dobou. Ráda se s nimi podělím o jejich životní radosti i strasti, přesně tak, jak to chodí i v reálném životě.
          Práce jsou povedené a ve fotogalerii je malá ukázka. Přeji Všem hodně sil a pozitivních dní v novém roce.

paní učitelka Eva S. a třídy 4.A, 4.B, 5. A a 5.B